dsaasdasdsaddsa

PostHeaderIcon İstanbul Riders 8 – 9 Eylül’de Bozcaada’daydı.

Eveet günlerdir Bozcaada Kamp gezisi diye siteyi salladık durduk. Zaman geldi an geldi ve yola koyulduk. Biraz uzun zevkli zevkli yazayım diyorum gezi raporunu, şahane bir gezi olduğu için detaylıca anlatacağım en baştan. Ben hızlı grupta olduğum için adaya gidene kadar olan macerada yavaş grubun neler yaptığını bilemiyorum. Bu yüzden Çanakkale’ye kadar olan kısımdan başlıyorum.Sabah: 05:45′te Nilgünle evden çıktık. Mahmutbey gişelerine vardığımızda hava bulutlu ama yağışsızdı. Tam motoru parkettik ben Nilgün’e “Nilgün gişelerin altına doğru hızla koş” diye bağırdığımı hatırlıyorum. O gişelerin altına kaçtı ben motoru yetiştiremeden sağanak tepeme yağıverdi. Neyse biz bir başımızda orada kamyoncuların arasında gişelerin altına sığındık derken saat 06:30 oldu, Mete’yi aradım, daha yeni evden çıkıyormuş. Dedim “Neyse bekleyelim zaten çok yağıyor” diye, bekledik Mete’yi. Saat: 7:10′da Mete geldi ve 7:30′da yola koyulduk.

Otoban’da 150 – 160 km/h Silivri Shell’e kadar geldiğimizde İlhan (Motorkolik) bizi aradı “Comodore ile Yenibosna’da yağmurun dinmesini bekliyoruz, yoldayız” diye bize haber verdiler. Biz de Mete’yle Tekirdağ’a kadar durmadan gazlayıp Tekirdağ’da bir çorba içtik. Kahvaltımızı yaptık ve Çanakkale’ye kadar süper keyifli bir sürüşle Gelibolu’ya kadar vardık. Saat: 11:20 gibi Gelibolu’daydık. Ali İhsan’lar o sırada Eceabat’a varmışlar. Bizde Gelibolu Lapseki feribotuna gitmemizle, orada sevgili Sebahattin abi (sabotek) ile tanıştık. Kendisi forumlarda çok yazmıyor olsa da, çok beyfendi ve çok kaliteli bir insan. Onunla tanıştığıma da kendi adıma çok memnun oldum. Neyse bindik feribota ve karşıya geçtik derken, onlar Çanakkale’ye vardıklarında biz de yanlarına yetiştik. Orada 15 20 dakika bir plan yaptıktan sonra Geyikli Odun iskelesine doğru yola koyulduk.

Geyikli sapağına gelirken, motorkolik ve comodore bizi yetiştiler ve Geyikli’ye kadar hep beraber geçip ada’da gideceğimiz kişi bizi mocamp alanına yerleştirdi.

Ada atmosferi inanılmaz güzeldi, doğal güzellikleri, huzur, içkiler, yemekler, kaldığımız mocamp’a kadar herşey inanılmaz temiz ve güzeldi. Ada’da baktık eğlencemize, muhabbetimize. Diğer taraftan fiyatlarda çok ucuzdu. Ben o kadar yedim içtim, 2 kişi kalmak ve herşey dahil ada’da 80 Ytl para harcadım ve doyasıya yiyip içtim. Değdi doğrusu.

Pazar sabahı normalde 14:00′te hazırlanmaya başlamak yerine kahvatı sofrasında Ali İhsan ile iki dakkada iki cümleyle gezinin gidişatını değiştirdik Smiley

Ali: Hadiyin buraya kadar geldik, Assos’a da gidelim? Feribot kaçta la işeyaramaz?
Ben: Hadi çabuk toparlanın dönüş kalabalık, feribot dolmuş gibi doldu mu gidiyor?

diye bir diyalogla hemen toparlanıp feribota yetiştik. Mete ile gferibota önden gittik, feribot kapağı kapatmış, tam ayrılacakken içinden bir passat’ı kovdular Cheesy Adam dedi hadi atlayın, sandı bizi 2 kişi, arkadan 10 tane daha motor gelince kafadan koptu Smiley) Çetin comodore de benzin almak için istasyonda durunca feribotu 1 dakika farkla kaçırdı. Neyse çıktık assos yoluna.

Meteyle biraz gruptan koptuk ve virajların keyfini çıkarttık. İnanın 70 km boyunca sırf viraj yaptık ve inanılmaz keyifliydi. Neyse ufak ufak başlayalım fotoğraf eklemeye.

Adadaki ilk fotoğrafta Nilgünle ben Smiley

Comodore ve (Kızın adını unuttum Ülkü müydü?)

İlhan (motorkolik)

Çarşıda bira mira, yiyecek içecek nevale molası, Polente fenerine gidiyoruz Smiley

Ben marketi basmaya gidiyorum Smiley

Slavezero (Mustafa yani Zuntafa kardeşimiz) Bu adamı çok seviyorum ben ya Cheesy

Ohh bizimki kaptı birayı, manzara güzel, keyif süper Smiley

Baş başa biz Smiley

Nilgün Ali İhsan’ın keline fena takıldı Smiley

Power Rangers geldi adayı fet etti Smiley

Sonunda Ali İhsan’ın gülerken bir fotoğrafını yakaladım Smiley

Ben o kadar yoldan, uyksuzuluk ve yağmurdan, soğuktan falan harap bitap düşmüşüm Smiley

Ali İhsan’ın bu pozunu sevdim Smiley

Meşhuuur Polente feneri

İstanbul Riders Tayfası Smiley

Mete çok alem adam. Ben diyorum tam hayat adamı abi. Hemen kadrajı, sahneyi, ışığı ayarlayıveriyor, önce bizi çekiyor, sonra kendini çektiriyor Smiley) Gerçi çakmak istemekten adamı bunalttım en son daral geldi Smiley))
Önce bizi çekti, “hmm iyiymiş” dedi ve kendini çektirdi Smiley

Buda kendisi

Ada en çok Nilgünle bana yaradı. Hem de yıldönümüzdü. Atmosfer romantizm esip durdu Smiley

Polente fenerinden gün batımı manzarası inanılmaz güzeldi. Gerçekten hayranlıkla gün batımını izledik, herşey muhteşemdi.

Burasıda uçurum kenarı, manzara süper, kışın da gitmek lazım, dalgalar kayalara çarpa çarpa ne kadar mükemmel olur!!

Mete’den bira istedim, vermedi, bi koydum tekmeyi aşağı uçsun birası bana kalsın diye, düşerken tutundu, İstiklal marşını tersten okuttuktan sonra aldım birasını, bizim çocuklar çektiler yukarı, yoksa tırtlıyodu Cheesy Cheesy

Batık gemi(ydi).

Bebişim benim gün batımında Smiley

Gün batıyor artık.

Herkes aç, yemekler kamp alanında hem cok ucuz hem de son derece temiz ve lezizdi.

Adamım benim ya Smiley

Sahilde gece donmuşuz artık. Fena soğuktu hava gece.

E donduk, donunca gittik çadırda şarap içmeye başladık Smiley

Sabah kahvaltısı da süperdi. Özellikle kahvaltı bitimine yakın ada yağı kekik ve acı biber ekmekle mükemmel gitti.

Karnımız doyunca şaftımız da düzeldi ehee

Mete canavar gibiydi resmen Smiley

Asos muhabbetinden sonra herkes çadır toplama olayına girdi. Nilgün çadırdayken…

Buda bizim fakirane

Sebahattin abi bize denizaltıları anlatıyor. Gerçekten tanıştığıma çok memnun olduğum ender insanlardan. Kendisi hem çok mütevazi, hem de çok beyefendi bir insan.

Biiz

Çadırların olduğu mekan süper bir yerdi. Özellikle duş ve tuvaletleri o kadar temizdi ki, evdeymişiz gibi rahattı Cheesy Cheesy Kamp alanımız.

Bu çardağın altında da güzel güzel yemekler yedik falan

Ufaktan toparlanıyoruz Assos’a gideceğiz.

Ben arada motoru yıkadım Smiley

Vapuru yakaladık hemen bir muhabbet gülüşüyoruz falan Smiley

Mete tam Rus Havyar Mafyası’nın Babası gibi ehue

Naçizhane biz Smiley

Ali İhsan dediğim gibi green tea ile dediğim karışım süper abi

Assos yolu süperdi. Türkiye’de gezdiğim ender güzel yollardan bir tanesi. Ağzımız kulaklarımızda vardık Assos’a.

Sayad geçti yol ağzına kaybolanlara yol tarif edip trafik polisliği yapıyor Smiley

Bu kediler direk Cat in Black. Köy mafyası bunlar. Çete gibi 3′lü senkronize hareket ediyorlar. Çok ta tatlıydılar keratalar.

Bu eşşekler de romantik romantik aiii aiii diye şarkılar söyleniyolardı Cheesy Cheesy

Assos’a Geldik ama cidden yorulmuştuk virajlardan falan.

Bunlarda dönüş feribotundan son fotoğraflarımız.

Ve Assostan sonra, artık eve dönüş yolcuğumuz başladı. Biz Ayvacık’ta bir köftecide durduk. Abi köftenin porsiyonu 2 ytl, bir dolu tabaklar, bir lezzetli, lokantayı kuruttuk resmen. Sonra Çanakkale’ye doğru yola çıktık. Saat 18:00′de feribot Eceabat’a vardığında bizden kopan Mustafa (slavezero) ve gökmen (gs4116)’yı o kadar aramamıza rağmen telefonları cevap vermedi. Endişelendik başlarına bir hal mi geldi? diye. Biz endişelenirken birden telefon geldi Ali İhsana,

Mustafa: Abiii nerdesiniz yaaa?? Sizi bekliyoruz lapseki de?
Ali. İ: Lan olm size kim dedi lapsekiye gideceğimizi Çanakkaledeyiz biz?!!!
Mustafa: Abi bekleyin geliyoz…
Ali İ: Olm ne geliyosunuz? Binin ordan feribota geçin gelibolu çıkışında görüşürüz.
Mustafa: Tamam abi….

Biz gülüştük tabi biraz ehue Smiley)

Neyse Geliboluyu geçtik, Keşan’a 45 km kala bir çay molası verdik. Motorları görsünler diye Mustafayla Gökmen’in görebileceği yere yol kenarına motorları koyduk. Biz çay içerken bir 110 km/h ile kapanmışlar deponun üstüne önümüzden geçti Çakallar. Ama ne güldük pozisyona ehueh

Neyse Tekirdağ’da rastlaştık derken, inanılmaz keyifli bir geziyi 2 güne sığdırıp 1000 küsür km yol gittik. Gelen herkese çok teşekkür ediyoruz.

Yazıya yorum yapın.

You must be logged in to post a comment.