dsaasdasdsaddsa

PostHeaderIcon İstanbul Riders Darulaceze’de.

İstanbul Riders Ailesi olarak toplanıp Darulaceze’de ki yaşlıları ziyarete gittik.  Oranın Basın Organizasyon sorumlusu Sinan bey bizi karşıladı ve kompleksi bize detaylı bir şekilde anlattı. Açıkçası biz daha ufak ve daha sıkış tıkış bir yer beklerken umduğumuzun çok ama çok üstünde bir kompleksle karşılaştık ve hepimiz “Vay!” dedik diyebilirim. Spor salonları, sineması, internet cafesi, hayvanat bahçesi, 9 farklı site içerisinde şu an 700 yaşlı ve 600 personel ile tam olarak hizmet veriyor.

Darulaceze’nin içerisinde bulunanların kaldıkları kompleksler hastalık derecelerine ve sağlık durumlarına göre birbirinden ayrılmış ve içerisi oldukça da temiz. Dışarıdan bakıldığında herşey dört dörtlük görünse de en büyük eksiklikleri maneviyatı çok az hissediyor olmaları. Kimileri çok suskun, kimileri oldukça sevecen, bazıları çapkın, bazıları da çok fena laf yapıyor. Gülüyorsunuz, hüzünleniyorsunuz, böyle bir hizmet olduğu için iyi şeyler hissediyorsunuz ama karşınızdakiler birileri tarafından terk edildiğini bildiğiniz için güldüğünüzde bile hüzün sizi bırakmıyor.

Biz İstanbul Riders olarak umduğumuzdan çok daha geniş ve ilgili bir kurumla karşılaştık. Açıkçası gün kompleksin tamamını gezmeye yetmedi bile. Ama ileriki zamanlar da daha erken bir saatte çok daha fazla hazırlıklı olarak Darulaceze’de ki büyüklerimizi ziyarete gitmeliyiz diye çıkarken düşünmeden edemedik.

Çınar sitesinde yaşlı amcalarımız bulunuyor, Sinan bey bize nelere dikkat etmemiz gerektiğini anlatıyor.

Yazıya yorum yapın.

You must be logged in to post a comment.