İstanbul Riders
19 Nisan 2018 20:24:21 *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular:

Ana Sayfa   Yardım Takvim Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1] 2   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Kolay Resim Yükleme - Çoklu Resim Yükleme  (Okunma Sayısı 7248 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
kill_nill
Level 3
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 08 Ocak 2007 13:39:37 »

Arkadaşlar resim yüklerken hepimiz epey uğraşıyoruz ve ciddi zaman harcıyoruz..
bunu biraz da olsun kısaltmak için bilmeyenlere ImageShack in toolbarını tavsiye ediyorum..
bir çok kolaylığı var.. kullandıkça görüceksiniz..

özellikle birden fazla resmi aynı anda upload etme ve ardından hepsinin linkini vermesinden bahsetmek istiyorum..
toolbarı  http://toolbar.imageshack.us/ sitesinden yükledikten sonra kurun..
artık explorerınızın üstünde toolbarı ve seçeneklerini görüceksiniz..orada bulunan upload dügmesine bastıgınızda açılan resim ekleme sayfasında ctrl tuşunu kullanarak birden fazla resmi seçebiliyorsunuz..

size zını değiştirmek için  resize image  tikini kullanıp format kısmından boyutunu seçerek upload a basıyorsunuz..

Ekleyeceğiniz resmin boyutu en fazla 640 x 480 Pixel olmalıdır.

Şayet bilgisayarınızda resim boyutunu ayarlayabileceğiniz, bir program yoksa veya kullanmayı bilmiyorsanız ;
http://download.microsoft.com/download/whistler/Install/2/WXP/EN-US/ImageResizerPowertoySetup.exe
adresinden indireceğiniz yamayı bilgisayarınızda kurduktan sonra, resminizin üzerine sağ tıklayıp, resize pictures’den resminizi 640 Pixel olarak küçültebilirsiniz.

upload işlemi bitikten sora her resim için linkleri listeliyor..
forums için olan bölüme tıklayarak Ctrl C  yapıp, kopyaladığımız linki oldugu gibi ekliyeceğimiz topice yapıştırıyoruz ve önizlemeye basıyoruz resmi görüyorsanız her şey yolunda demektir şayet göremiyorsanız tekrar gözden geçirin bir yerde hata yapıyorsunuz demektir.
eger küçük resim ekleyip üstüne basarak açılmasını istiyorsak boyutu 320 x 240 ayarlayıp  Thumbnail Code  kısmında yine forums linkini kullanın..

toplu değilde tek resim upload etmek için yine boyutunu ayarladığınız resmin üzerine ters tıklayınca
Upload Images To Imageshack çıkacaktır ona basın açılan sayfada resmin altında Hotlink for forums (1) yazan yerdeki linki foruma kopyalayın yeterli.

kolay gelsin Wink Cheesy
« Son Düzenleme: 18 Haziran 2009 11:14:50 Gönderen: IRBot9 » Kayıtlı

fazer   fazer   fazer   fazer   fazer   fazer   fazer   fazer   fazer
sky
Ali İhsan Derindağ
Süper Üye
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #1 : 08 Ocak 2007 15:47:35 »

gerçekten resim yüklemeyi çok kolaylaştıran bilgiler bunlar. hiç anlamayanın dahi kolaylıkla yapabileceği şekilde anlatmışsın teşekkürler + pohpoh Smiley

Motora bindiğim için farklı değilim! farklı olduğum için biniyorum...
elıff
Level 4
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 08 Ocak 2007 18:13:02 »

nilcim cok saol ellerıne sagllık walla resım yuklemek ıskence oluoduu Cheesy ıyı oldu Cheesy

shostocowitch
Level 4
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 08 Ocak 2007 22:41:37 »

valla ne diiim. Allah tuttuğunu altın etsin Smiley
tek sorum merak ettim? önceden url olarak buraya atıyordum resimler. son resimleri img... olarak atmak durumda kaldım. url de çok küçük çıktı. 2 adet forums yazıyor çıkan sayfada hangisini işaretlememiz gerekiyor.
paylaşım için saol Smiley

gözle görülen eleştirilmeye mahkumdur...
AsPeN
Süper Üye
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 08 Ocak 2007 22:50:21 »

nıl cım elerıne saglık tesekkur ederım paylasım ıcın bıkeresınde denemıstım mıconun dogum gunu fotolarını abartısısız 9.saat ugrasmıstım  Smiley Smiley Smiley

(Y)orulmaz (A)nlayışlı (Ş)anslı (A)kıllı (R)ahat
DusK
Gencer Yalçın
Level 1
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 08 Ocak 2007 23:04:58 »

ellerine sağlık çok faydalı bilgiler bunlar...
izin veririsen bi kaç ekleme ve düzeltme yapmak istiyorum...

resimleri ayrı bir program kullanarak yeniden boyutlandırmanıza gerek yok Toolbar ın üstünde ImageShack butonunun yanında bir tane aşağı ok işareti butonu var..O butonu tıkladığınızda açılan yerde resize bölümü var...

Sadece birkereye mahsus olmak üzere ordaki 640X480 i tıklarsanız bundan sonra upload edeceğiniz bütün resimler,boyutu ne olursa olsun 640X480 buyutunda upload edilecektir...

Veeee bir kolaylık daha upload etmek istediğiniz resim veya resimleri forumda sayfanın en altında bulunan ve yazı yazmak için kullandığımız kutucuğa sürükle bırak yöntemiyle taşımanız yeterli olacaktır.Bu işlemi yaptığınız zaman resmin imageshactaki linkini tekrar copy paste yapmanıza gerek kalmıyor...

Umarım anlatabilmişimdir...
« Son Düzenleme: 08 Ocak 2007 23:06:21 Gönderen: DusK » Kayıtlı

"The Power of Dreams" V-FouR

When I go deeper I feel it better
Gencer Yalçın
34 VJ 2723
www.putfile.com/scubarider
StrangeR
Sezgin
Level 3
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

Dünyada güvenilecek insanlar azalıyor yoksa;yokmu?

« Yanıtla #6 : 08 Ocak 2007 23:14:21 »

en büyük teşekkürlerden birini de ben edeyim ki son 2 haftada 500 resim yükledim. öncelikle nil sana çok teşekkrüler ayrıca bunca zamandır nerdesin ? neden gözükmüyorsun acep Wink
ve dusk sana da artı info için teşekkür.
ohhhhh beeeeeeee Roll Eyes Grin
ikibira
Gökşin
Level 1
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

eşekten post, yunandan dost olmaz..

« Yanıtla #7 : 08 Ocak 2007 23:14:49 »

Allah razı olsun özellikle resize eklentisi çok faydalı olacağa benziyor. ben de her seferinde photoshop açmaktan kurtulucam.

CBR125 Repsol_Pilli/Cereyanlı
CBR600F Siyah_Manyetolu
kill_nill
Level 3
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 09 Ocak 2007 02:12:17 »

valla ne diiim. Allah tuttuğunu altın etsin Smiley
tek sorum merak ettim? önceden url olarak buraya atıyordum resimler. son resimleri img... olarak atmak durumda kaldım. url de çok küçük çıktı. 2 adet forums yazıyor çıkan sayfada hangisini işaretlememiz gerekiyor.
paylaşım için saol Smiley
eger birden fazla resim yüklediysen resmin büyük çıkması için Embeddable Code kısmındaki forums linkini alıcaksın..
küçük çıkıp üstüne bastıktan sora açılmasını istiyorsan Thumbnail Code kısmındaki forums linkini alıcaksın..

tek resim upload ettiysen küçük çıkıp üstüne basıldıgında almak için Thumbnail for forums (1) , büyük çıkması için aşagıdaki Hotlink for forums (1) linkini alıcaksın..

resimleri ayrı bir program kullanarak yeniden boyutlandırmanıza gerek yok Toolbar ın üstünde ImageShack butonunun yanında bir tane aşağı ok işareti butonu var..O butonu tıkladığınızda açılan yerde resize bölümü var...

Sadece birkereye mahsus olmak üzere ordaki 640X480 i tıklarsanız bundan sonra upload edeceğiniz bütün resimler,boyutu ne olursa olsun 640X480 buyutunda upload edilecektir...

o kısmı sky ın daha önce açtıgı topicten kopyalayıp ekledik.. şöyleki ben kullanmadım ama o programla resimler çok hızlı bir şekilde küçüldügü için upload işleminde yavaşlık saglıyormuş
ayrıntılı bilgi : sky
 Smiley Smiley
« Son Düzenleme: 09 Ocak 2007 02:16:53 Gönderen: IRBot9 » Kayıtlı

fazer   fazer   fazer   fazer   fazer   fazer   fazer   fazer   fazer
BueLue
Level 2
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

rOOkie biKer!

« Yanıtla #9 : 09 Ocak 2007 09:48:20 »

Grin Ellerine sağlık Kara Afrika'nın gülüüü Wink
Hepimiz için fotoğraf(resim değil) yüklemeyi kolaylaştırdın Smiley
Alkış + pohpoh + sınırsız tequila shot....  Roll Eyes

Long Live Rock 'N' Roll!
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!